Trilece Receta

Posted on

Trilece Receta. Do doja te dija nese keni ndonje recete per gurabija femijet e mi i pelqejne shume dhe kur shkojme ne shqiperi vetem ato hane. Un dolce sofficissimo, che vi farà perdere la testa per la sua incredibile delicatezza!

Trileçe Shtëpie, Ëmbëlsi e Parezistueshme Si Ta
Trileçe Shtëpie, Ëmbëlsi e Parezistueshme Si Ta from agroweb.org

Kjo recete do tu mesoj si te gatuajme trilece, kjo embelsire eshte nje recete meksikane. Shtojmë sheqerin në enën me të bardhat e vezëve dhe i rrahim me mikser derisa të bëhen marengë. Shtojmë të verdhat, të rrahura më parë në enën ku i kemi vendosur, duke i përzier ngadalë me të bardhat e vezëve me tel kuzhine.

Emri I Sakte Eshte Tres Leches Ose Tre Qumeshtet, Pasi Perdoren 3 Tipe.

Gli ingredienti non sono proprio tipici della cucina tradizionale albanese, ma sta di fatto che questo dolce, trilece, è entrato a tutti gli effetti a fare parte della nostra cucina. Me pas ngrohim pak krem karamelin dhe shtrijme ne tere siperfaqen. D a dove provenga il trilece è difficile dirlo con certezza, si è ipotizzato che sia nato in america latina e, nello specifico, taluni hanno parlato di messico.

🙂 La Ricetta L’ho Trovata Sul Web, Mentre Per La Ricetta Del Pan Di Spagna, Ho Utilizzato Questa Qui.

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Un soffice pan di spagna da immergere nel latte e panna per dolci e da servire con un gustoso strato di. Il trilece è un dolce tipico albanese, composto da soffice pan di spagna ed arricchito da una golosa salsa a base di panna, latte condensato e latte.

Se Ancora Non Lo Avete Assaggiato, Vi Presto La Mia Ricetta.

Receta origjinale e trileces siper eshte me pana per embelsira ( panna montata) dhe jo me karamel. Embelsira trileqeembelisra shume e pelqyer dhe e preferuar.menyra e pergatitjes ne kushtet e shtepis.per kete recet nevojiten:vezesheqervalilemiellpuder per. Trilece ricetta il trilece conosciuto anche con il nome di “tres leches”, è chiamato così per via del fatto che viene preparato con 3 diversi tipi di latte:

Por Ju Mund Te Perdorni Karamelin Ne Qofte Se U Pelqen Me Shume Me Te.

500 g preliva za *trilece* priprema. Trilecen e ftohim mire dhe me pas e servojme. Sot do te shohim si te gatuajme trilece me karamel siper.

Za Spremanje Poslastice Neophodno Je Pripremiti Jaja, Šećer, Brašno, Vanil Šećer, Prašak Za Pecio, Slatku Pavlaku, Mleko, Karamel Preliv.

Shtojmë sheqerin në enën me të bardhat e vezëve dhe i rrahim me mikser derisa të bëhen marengë. Kolače od časne s pomalo starinskim štihom, čokoladnu tortu bez glutena božanstvenog okusa, predivne kremaste šubarice/ruske kape, kao i dunavske valove koji će vas oduševiti i izgledom i okusom. Shtojmë të verdhat, të rrahura më parë në enën ku i kemi vendosur, duke i përzier ngadalë me të bardhat e vezëve me tel kuzhine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *